English English Polski Polski Українська Українська

List do Starostów, Burmistrzów i Wójtów w związku z organizacją akcji „Święty Mikołaj na Kresach” – Towarzystwo Patriotyczne KRESY

List do Starostów, Burmistrzów i Wójtów w związku z organizacją akcji „Święty Mikołaj na Kresach”

Każdego roku, dzięki Państwa zaangażowaniu, Towarzystwo Patriotyczne Kresy może realizować misję wsparcia naszych rodaków zamieszkujących na Kresach Wschodnich. Postanowiliśmy, że również i w tym, jakże niełatwym czasie okażemy solidarność z naszymi rodakami w akcji „Święty Mikołaj na Kresach”.

Tegoroczna akcja, wzorem lat ubiegłych, obejmować będzie pomoc materialną dla Polaków mieszkających na Kresach Wschodnich a szczególnie Rodakom na Ukrainie pogrążonej wojną mieszkających w obwodzie lwowskim. W tym roku będziemy zbierać słodycze, przybory szkolne i dary żywnościowe.

Zwracamy się z prośbą o podjęcie działań zmierzających do przyłączenia się do akcji podległych Państwu Szkół i Placówek Oświatowych. W każdej z chętnych szkół prosimy, aby cała klasa przygotowała gotową paczkę (reklamówkę), która zostanie przekazana konkretnemu dziecku mieszkającemu na Ukrainie. Paczka powinna zawierać: zeszyt, kredki, plastelinę, mazaki, długopis, ołówek, czekoladę, cukierki, baton, ciastka, itp,. Do paczki klasa może przekazać życzenia i pozdrowienia.

Prosimy także o zachęcenie do wsparcia akcji działających na Państwa terenie przedsiębiorców w przekazaniu darów żywnościowych ( kawa, herbata, cukier, sól, kasza gryczana, ryż, mąka, pieprz, makarony, konserwy typu turystyczne, pasztety).

Po zakończeniu zbiórki rzeczowej dary przywozimy 28 października (piątek) od godz. 08.00 do 18.00 do w siedziby Towarzystwa Patriotycznego Kresy ul. Brzeźnicka 59 (parafia św. Wojciecha). Prośba, aby w tym dniu bo będą osoby do rozładunku.

Wyrażamy nadzieję, że podobnie jak w latach ubiegłych także i w tym roku będziemy mogli liczyć na Państwa wsparcie i zaangażowanie. Okażmy solidarność z naszymi rodakami, zwłaszcza w tym trudnym dla Nas wszystkich czasie.

Towarzystwo Patriotyczne KRESY w Częstochowie.
Ks. Ryszard Umański

Zapytania ks. Ryszard Umański e-mail xryszardumanski@gmail.com
Materiały dotyczące akcji do pobrania na stronie tpkresy.pl mail: biuro@tpkresy.pl
Telefon do koordynatorów 506 941950